Google Discovery Nedir? Keşfete Nasıl Çıkılır?

Google Discovery Nedir? Keşfete Nasıl Çıkılır?. Google Discovery, Google’ın öneri motoru olarak kullandığı bir araçtır. Kullanıcıların arama yaptıklarındaki ilgi alanlarına göre öneriler sunar.

Örneğin, bir kullanıcının arama geçmişi ve YouTube videolarını izlemesi gibi veriler kullanılarak, o kullanıcıya ilgili videolar, haberler ve diğer içerikler önerilir. Keşfet özelliği arama sonuçları sayfasında yer almaktadır. Kullanıcı arama yaptıktan sonra, arama sonuçlarının yanındaki keşfet özelliğini kullanarak, ilgili içerikleri keşfedebilir.

Google Keşfete Nasıl Çıkılır?

Google Discover, Google’ın bir arama motoru değil, bir sosyal medya uygulaması gibi çalışan bir uygulamasıdır. Arama sonuçlarının bir parçası olmayan içerikleri gösterir. Google Discover’da yer almak için, kaliteli ve ilgi çekici içerikler oluşturmak, resim ve video kullanmak, mobil uyumlu bir web sitesi sağlamak, markalaşmaya odaklanmak, net tarihler ve yazar bölümü gibi alanların olması gerekmektedir. Ayrıca, sitenizi ve içeriğinizi mobil cihazlara uyumlu hale getirmelisiniz ve şiddet barındıran grafik ve videolara yer vermemelisiniz.

Add comment